پرواز تفریحی پاراگلایدر در تهران و کرج

پرواز تفریحی

صفحه نخست

پرواز تفریحی
Paragliding

ورزش پاراگلایدر

اگر بخواهیم در یک جمله پرواز تفریحی پاراگلایدر را تعریف کنیم باید بگوییم ورزش پاراگلایدر، همان ورزش چترهای پرنده است که با تغییراتی در طراحی، قابلیت پروازشان افزایش پیدا کرده است. پرواز با پاراگلایدر در اوایل دهه 1980 توسط افراد علاقه‌مند به ورزش‌های هوایی کشف شد. جذابیت و هیجان پرواز با پاراگلایدر آنقدر زیاد بود که خیلی زود، سریع‌ترین ورزش هوایی توسعه یافته جهان نام گرفت.
پرواز با پاراگلایدر به طور کلی نسبت به سایر ورزش‌های هوایی قابل دسترس‌تر است، زیرا نیازی به یک منطقه‌ی خاص برای پرواز و فرود ندارد. در پرواز با پاراگلایدر خلبان در یک سطح شیبدار شروع به دویدن می‌کند و بعد از طی مسافت کوتاهی از روی زمین بلند شده و اوج می‌گیرد. خلبان پاراگلایدر قبل از هر کاری باید مطمئن شود زمینی که به سمتش پرواز می‌کند توسط چیزهایی مانند درخت، ساختمان یا اجسام دیگر مسدود نشده باشد. 
کسانی که مشتاق پرواز با پاراگلایدر هستند به دو صورت می‌توانند این ورزش مهیج را تجربه کنند. 

پرواز حرفه‌ای پاراگلایدر

بعضی افراد دوست دارند بصورت حرفه‌ای پاراگلایدر سواری کنند. بهترین و مطمئن‌ترین راه برای رسیدن به این هدف شرکت در دوره‌های آموزشی و استفاده از تجارب مربیان ماهر و کارکشته است.

پرواز حرفه‌ای پاراگلایدر

لذت بردن از پرواز تفریحی پاراگلایدر بدون گذراندن دوره‌های آموزشی هم میسر است. در پرواز تفریحی می‌توان به همراه یک خلبان ماهر، پرواز تفریحی مطمئن و لذت‌بخشی را تجربه کرد. برای پرواز تفریحی می توان به مراکز مختلفی که به این منظور تاسیس شده‌‌اند مراجعه کرده و با پرداخت هزینه‌ های مربوطه از امکانات پرواز بهره مند شد.

پرواز تفریحی پاراگلایدر

پرواز حرفه‌ای پاراگلایدر

بال

خود پاراگلایدر ، که اصطلاحاً بال گفته می شود. بال اغلب با یک بند فشاری، کیف داخلی و یک کوله پشتی مناسب همراه است.

چتر نجات

برای داشتن یک پرواز تفریحی مطمئن، همچنین آمادگی در مقابل حوادث مترقبه و غیر مترقبه داشتن چتر نجات ضروری است.

تجهیزات مورد نیاز پرواز پاراگلایدر

طناب

طناب های پاراگلایدر که به نازک ترین و ظریف ترین حالت ممکن تولید می شوند، به دو دسته تقسیم می گردند. طناب تعلیق و طناب ترمز. اگرچه این طناب ها بسیار نازک به نظر می‌رسند، اما می توانند وزن زیادی را تحمل کنند.

هارنس

در پاراگلایدرسواری هارنس به عنوان صندلی خلبان عمل می کند.

بیسیم یا رادیو

در هنگام پرواز برای برقراری ارتباط با مربی به یک بیسیم نیاز است.

وریومتر

وریومتر ابزاری است که سرعت بالا و پایین رفتن خلبان در هنگام پرواز را نشان می دهد. 

لباس پرواز

لباس پرواز پاراگلایدر لباس یک تکه ای است که از  بدن خلبان در مقابل باد و سرما محافظت می کند. 

کفش مناسب

پوشیدن کفش مناسب در هنگام پاراگلایدر سواری می تواند یک مزیت مهم برای خلبان باشد. کفش های ساق بلند پاراگلایدر سواری هنگام فرود، از پیچ خوردگی پای خلبان جلوگیری می‌کند.

دستکش

در هنگام پرواز باد سرد کارایی دستهای خلبان پایین می آورد. برای جلوگیری از چنین مشکلی حتما باید از دستکش مناسب پرواز استفاده کرد.

کلاه ایمنی

باید در پرواز تفریحی از کلاه ایمنی استفاده شود. کلاه ایمنی در هنگام فرود که احتمال برخورد با زمین زیاد است از جان خلبان محافظت کند. 

عینک آفتابی

همراه داشتن عینک آفتابی برای محافظت از چشمان خلبان در برابر نور خورشید ضروری است.

تجهیزات مورد نیاز پرواز تفریحی پاراگلایدر

پرواز با پاراگلایدر چه به صورت پرواز تفریحی چه بصورت پرواز حرفه‌ای، به تجهیزات نیاز دارد.
برای تجربه یک پرواز تفریحی یا حرفه ای لذت بخش با پاراگلایدر باید با تجهیزات کامل سراغ این فعالیت رفت. 
وسایل پاراگلایدر سواری عبارتست از:

رزرو پروازهای تفریحی

 پاراگلایدر سواری یک فعالیت ایمن است و داشتن تجهیزات مناسب و رعایت سرعت مطمئنه می تواند ایمنی پرواز را بالاتر ببرد.

چالشها و فرصت‌های این ورزش

هر چه اطلاعات ما درباره مزایا و چالشهای پاراگلایدر سواری بیشتر باشد با خیال آسوده تری می توانیم سراغ این فعالیت رفته و از آن لذت ببریم. شاید کسانی که برای اولین بار می خواهند سراغ این فعالیت بروند سوالهایی در ذهن داشته باشند.

پاراگلایدر سواری آسان است؟

پاراگلایدر سواری تقریباً آسان‌ترین شکل پرواز است. پاراگلایدر در واقع سطح ابتدایی و پایه پرواز  محسوب می شود. داشتن پرواز ایمن با هر وسیله پروازی دیگری نیازمند مهارت‌های پیشرفته‌ است و یادگیری این مهارت‌ها تا حدودی دشوارتر از مهارتهای لازم برای پرواز با پاراگلایدر است.

پاراگلایدر سواری آسان است؟

مدت زمان ، مسافت و سرعت 

پرواز با پاراگلایدر، در واقع تجربه ای مانند پرواز پرنده است. خلبان پاراگلایدر مثل پرندگان بر روی جریان های هوا به نام Thermals سوار شده و اوج می گیرد. خلبانان پاراگلایدر به طور معمول می‌تواند به مدت 3 ساعت یا بیشتر در ارتفاع بماند و به ارتفاعات 15000 فوتی صعود کند.
محدوده سرعت پاراگلایدر از لحظه شروع پرواز تا حداکثر سرعت معمولاً بین 20 تا 75 کیلومتر در ساعت (12 تا 47 مایل در ساعت) است. پاراگلایدرهای مبتدی در محدوده پایین از این سرعت و پاراگلایدرهای حرفه ای در محدوده بالای این سرعت قرار می گیرند. 

​​​​​​​

محدودیت سنی پرواز

محدودیت سنی چندانی برای پرواز با پاراگلایدر وجود ندارد. افراد بالای 16 سال می توانند پاراگلایدرسواری را تجربه کنند. 

پاراگلایدر سواری برای افراد زیر 40 و بالای 100کیلو، زنان باردار، بیماران مبتلا به آسم، بیماران مبتلا به صرع و بیماران قلبی ممنوع است.

پرواز با پاراگلایدر برای چه کسانی مضر است؟

میزان دشواری پرواز با پاراگلایدر

پرواز تفریحی با پاراگلایدر به قدرت بدنی بسیار کمی نیاز دارد. بسیاری از افراد تا سن هفتاد سالگی به راحتی با پاراگلایدر پرواز می کنند و همچنان در امنیت کامل از این ورزش لذت می برند. فعالیت بدنی این ورزش شامل کمی پیاده روی و دویدن ملایم است. در واقع می توان گفت فعالیت دشواری بدنی در پرواز با پاراگلایدر وجود ندارد.

پرواز با پاراگلایدر برای چه کسانی ممنوع است؟

شروع پرواز تفریحی با پاراگلایدر

کسانی که در فکر شروع پرواز با پاراگلایدر هستند می توانند با طی کردن این چهار مرحله وارد این فعالیت مهیج شوند.
در اولین قدم باید یک پرواز تفریحی با یک خلبان ماهر را تجربه کنید.
در صورتی که این تجربه لذت‌بخش بود ( که در غالب افراد همین گونه است) در یک دوره آموزش پاراگلایدر سواری ثبت نام کنید.
متناسب با نیاز خود تجهیزات پاراگلایدر سواری را خریداری کنید.
و در نهایت می توانید عضو یک باشگاه پاراگلایدر سواری شده و از امکانات باشگاه استفاده کنید.
​​​

شروع پرواز تفریحی

مزایای پرواز تفریحی پاراگلایدر

پاراگلایدر سواری گذشته از لذت و هیجان، فواید زیادی برای جسم و روح انسان دارد. اغلب کسانی که برای اولین بار پاراگلایدر سواری را تجربه کرده اند حس خود را با کلمات نفس گیر و رهایی کامل توصیف می کنند. آنها می گویند انگار در کالبد یک پرنده قرار گرفته و رویای خود برای پرواز را عملی کرده اند. تجربه چنین حسی برای جسم، ذهن و روح انسان بسیار عالی است. 

ترشح آدرنالین 

آدرنالینی که موقع پرواز در بدن تولید می شود، گذشته از اینکه انرژی و هوشیاری را در حین پرواز بالا می برد، به جسم و روح انسان نیز طراوت تازه ای می بخشد. همچین سوخت و ساز بدن را بالا برده و با هر یک ساعت فعالیت 230 کالری می سوزاند.  

پرواز با پاراگلایدر می تواند عضلات را قوی ساخته و تعادل بدن را بالا ببرد. این ورزش هوایی عضلات مرکزی بدن را تقویت می کند و خطر آسیب دیدگی در طول تمرینات و فعالیت ها را به مقدار زیادی کاهش می دهد.

تعادل بدنی بالا

پرواز با پاراگلایدر قدرت بالا تنه را افزایش می دهد. هر چه تعداد پروازها بیشتر  باشد، عضلات بالا تنه قوی تر می شوند. این موضوع باعث بهبود و حتی افزایش تحرک کلی، انعطاف پذیری و بهبود دامنه حرکتی بدن می شود.

تقویت قدرت بالاتنه 

کاهش استرس

پاراگلایدر سواری به انسان یاد می دهد که در لحظه زندگی کند و از آن لذت ببرد. این موضوع به فرد کمک می کند تا از زندگی در گذشته یا نگرانی دائمی در مورد آینده رها شود. در موقع پاراگلایدر سواری تمرکز اصلی  انسان بر روی پرواز است و این موضوع باعث می شود تا از دغدغه های روز مره دور سود. هر شخصی با یک بار پاراگلایدر سواری متوجه خواهد شد که استرس روزمره‌اش ناپدید شده است. پرواز با پاراگلایدر به ذهن این فرصت را می دهد تا زندگی خود را دوباره تنظیم کند.

پاراگلایدر سواری کمک می کند فرد خالص ترین شکل آزادی را احساس کند. کمک می کند از ترس، استرس، اضطراب و جاذبه رها شود. پاراگلایدر شخص را به دنیایی کاملاً جدید برده و آزادی را به شکلی که تا آن موقع تجربه نکرده به او هدیه می دهد.
لذت بردن از مناظر خیره کننده 
از ارتفاعی که پاراگلایدر پرواز می کند می توان دنیا را از زاویه دید جدیدی تماشا کرد. پاراگلایدر این فرصت را فراهم می‌کند که بعد از بازگشت به زمین درک جدیدی از زیباییهای جهانی که در آن زندگی می کنیم به دست آوریم.

​​​​​​​

حس آزادی 

پاراگلایدر سواری یک ورزش بسیار ذهنی است. وقتی انسان کاری را انجام می دهد که هرگز فکر نمی کرده از عهده انجام آن بر بیایید، حس خوبی پیدا می کند. به همین دلیل افراد بعد از پاراگلایدر سواری به چنان آرامش و اعتماد به نفسی دست پیدا می کنند که برای تجربه دوباره آن لحظه شماری می کنند. در صورت تجربه دوباره پرواز، حس اعتماد به نفس بالا رفته و در زندگی روز مره نیز نمایان می شود. پاراگلایدر سواری به فرد کمک می کند بر ترس های خود غلبه کند. در واقع رو در رو شدن با ترس ها بهترین راه برای غلبه بر آنها است. پاراگلایدر این فرصت را فراهم می کند تا شخص به خود ثابت کند که قادر به انجام هر کاری که می خواهد هست!

اعتماد به نفس 

بهترین مقاصد پاراگلایدرسواری در جهان

کشور فرانسه

فرانسه کشوری در اروپای غربی است که سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند. Dune du Pyla که بلندترین تپه شنی فرانسه و اروپاست یکی از معروف ترین مکانهای پاراگلایدرسواری دنیاست.

Dune du Pyla
کوه تگلبرگ

آلمان واقع در اروپای مرکزی یکی از مناسب ترین مکان ها برای پاراگلایدر سواری است. کوه تگلبرگ Tegelberg Mountain آلمان از مکانهای معروف پاراگلایدر سواری دنیا به شمار می‌رود.

کشور آلمان

کوه های دولومیت

ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده و آب و هوای معتدلی دارد. این کشور به خاطر داشتن طبیعت بکر، مملو از مکان های پاراگلایدر سواری است. کوه های دولومیت در شمال شرقی ایتالیا یکی دیگر از قطبهای پاراگلایدر سواری در جهان محسوب می‌شود.

کشور ایتالیا

خیخون اسپانیا

اسپانیا، کشور ماتادورها که در شبه جزیره ایبری واقع شده، یکی دیگر از نقاط مناسب برای پاراگلایدر است. خیخون، شهر ساحلی بزرگ شمال اسپانیا، مرکزی برای این ورزش مهیج محسوب می شود.

کشور اسپانیا

منطقه اینترلاکن سوئیس

سوئیس کشوری ساحلی در اروپای غربی است. منطقه اینترلاکن سوئیس از مراکز جهانی تجربه پاراگلایدر سواری است.

کشور سوئیس

پاراگلایدر سواری در ایران

کشور عزیز خودمان با طبیعتی تکرار نشدنی یکی از گزینه‌های فوق‌العاده برای تجربه پاراگلایدر سواری می‌باشد.

کشور عزیز خودمان، ایران!

تجهیزات مورد استفاده برای پاراگلایدر سواری از نظر ایمنی و عملکرد نیاز به گواهینامه داشته و باید استانداردهای مورد نیاز را کسب کند. همچنین به نسبت ورزشهای دیگر تقاضا برای استفاده از تجهیزات این ورزش محدود بوده و عمر تجهیزات نیز کوتاه است. با در نظر گرفتن همه این پارامترها، قیمت استفاده از پاراگلایدر برای متقاضیان کمی بالا می رود.
خدمات و آموزش پاراگلایدر سواری  با قیمتهای متفاوت به مشتریان ارائه می شود. 
قیمت پاراگلایدر سواری بر حسب مدل تجهیزات، نوع جلسات (خصوصی، عمومی، نیمه خصوصی)، طیف مخاطبان و گروه‌های سنی تحت پوشش، امکانات جانبی ارائه شده (از جمله عکاسی، فیلمبرداری، ترانسفر و ...) و مدت زمان پرواز تعیین می‌شود.
در پاراگلایدر سواری تفریحی می توان همراه یک خلبان ماهر و یک پاراگلایدر دو نفره، پاراگلایدر سواری را تجربه کرد. 
​​​​​​​

قیمت پاراگلایدر سواری و پرواز تفریحی تهران

خوشبختانه پرواز تفریحی پاراگلایدر در شهرهای مختلف کشورمان وجود باشد. 
شهرهای تهران، داراب، رشت، کلاردشت، بندر عباس، چالوس، نیشابور، گرگان، بندرعباس، دماوند و کرج دارای مراکز پرواز تفریحی با پاراگلایدر هستند.
در شهر تهران خدمات پرواز تفریحی در سایتهای شهران، وردآورد، تلو، پردیس، امام زاده هاشم و شهید همت ارائه می شود.
برای استفاده از خدمات مراکز پاراگلایدر سواری می‌توانید با ما در ارتباط باشید.
بطور معمول قیمت پاراگلایدر سواری تفریحی برای یک جلسه از یک میلیون تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان متغیر است.

قیمت پرواز تفریحی پاراگلایدر

رزرو پروازهای تفریحی

تجربه هیجان‌انگیر پرواز تفریحی با پاراگلایدر

در آکادمی پرواز ارسطو عابدینی (مربی سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن ورزش های هوایی)

با تخفیف ویژه جشنواره تابستانی

فرم رزرو پرواز