آموزش پاراگلایدر (معرفی دوره ها)

آموزش پاراگلایدر

صفحه نخست

در دوره مقدماتی آموزش پاراگلایدر، توضیحات کامل در مورد این ورزش به فرد داده می شود. هنرجو با مفاهیم پرواز و چگونگی به پرواز در آمدن پاراگلایدر آشنا می شود. 
تمرین بر روی سطح صاف و شیبدار، دویدن سریع و آرام از شروع تا مرحله پرواز، شناخت شرایط آب و هوایی برای پرواز مناسب، پهن کردن و چک کردن قبل از اتصال کانوپی،  یادگیری چگونگی اتصال هارنس و کانوپی، کنترل رایزر ها و رفع ایرادات ممکن، پرواز مستقیم و یکنواخت از تپه کوتاه، فرود ایمنو آرام بر روی پا، جمع و بسته کردن و مراقبت از وسایل در این دوره به فرد داده می شود.
آموزش ها شامل تمرینات زمینی (Ground handling)، کلاس های تئوری، پرواز دونفره آموزشی، پرواز انفرادی از تپه کوتاه و همچنین پرواز سولویی از کوه بلند خواهد بود که مدت زمان آموزش در این مرحله بین 12 الی 15 جلسه می باشد.

سطوح آموزشی پاراگلایدر

آموزش پاراگلایدر شامل دوره های زیر می باشد:
​​​​​​​

  1. دوره مقدماتی (Beginner)
  2. دوره مستقل (Novice)
  3. دوره متوسطه (Intermediate)
  4. دوره پیشرفته (Advance)

1. دوره مقدماتی (Beginner):

ثبت نام دوره

مهارت های که در دوره مستقل به افراد آموزش داده میشود شامل موارد زیر است:
هواشناسی، آموزش روش های مختلف تیک آف، آشنایی با انواع مختلف  لندینگ، آموزش الگو های فرود، آشنایی با قوانین ترافیک هوایی، آموزش فرود امن، تمرینات Ground handling  در سطوح بالاتر. انجام پرواز در سایت های مختلف جهت بالابردن تجربه و زیاد کردن ساعت پرواز
در انتهای این دوره هنرجو به این مهارت می رسد که بدون کمک مربی (در حضور مربی) به تنهایی یک پرواز را از تیک آف تا لندینگ مدیریت کند.

2. دوره مستقل (Novice):

دوره دوره متوسطه، سومین گواهینامه ای است که خلبان پاراگلایدر می تواند آن را دریافت کند. در این دوره خلبان توانایی ارتفاع گرفتن را پیدا می کند. در این دوره خواص جو، روش های انتقال انرژی، پایداری و ناپایداری شرایط جوی، توده ها  و انواع آن، نیروی کریولیس در قسمت تئوری به افراد آموزش داده می شود. در قسمت عملی نیزاجرای صحیح انواع landing، نحوه استفاده از speed system ، اجرای صحیح انواع take off، پرواز در  سایت پروازی مختلف و تمرینات تخصصی تر به افراد آموزش داده می شود.
لازم به ذکر است مقدمه ورود به این دوره گذراندن دوره امنیت پرواز یا همان SIV است تا فرد با تکیه به مهارت هایی که آموخته به صورت امن بتواند در پرواز ترمال فلاینگ یا ریچ سورینگ از ساعت پرواز بیشتری بهره مند گردد.
در پایان این دوره فرد به این مهارت می رسد که در سایت های شناخته شده پروازی بدون نیاز به حضور مربی پرواز نمایید.

3. دوره متوسطه (Intermediate)

ادونس یا دوره پیشرفته دوره ای است تخصصی برای خلبان هایی که قصد دارند فرامنطقه پرواز نمایند. در این دوره تفسیر و توضیح اخبار هوایی ، محاسبه  ارتفاع ابر ، پایداری یا ناپایداری جوی، فضای پرواز کنترل شده، فضای پرواز کنترل نشده، مناطق قابل تیک آف. بررسی شرایط جوی تیک آف، ترافیک نظامی، بررسی نقشه  های هوایی و آشنایی مختصر با فاکتور های مناسب در طراحی بال به عنوان قسمت تئوری به فرد آموزش داده می شود. 
در پایان این دوره فرد به این مهارت می رسد که در کوه های مختلف با توجه به کسب مهارت هواشناسی، علمی و مهارتی به صورت انفرادی تیک آف کند و ساعت ها در آسمان پرواز نماید.

4. دوره پیشرفته (Advance )

هر آنچه که باید درمورد دوره امنیت پرواز بدانید. اگر سوال خود را نیافتید با پشتیبان تماس بگیرید.

سوالات متداول